کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی 1400

16th Minimally Invasive Surgeries & Techniques International Congress

دبیر علمی شانزدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی :
لاپاراسکوپی به عنوان یک تکنیک پر کاربرد جراحی روبه پیشرفت است
دبیر علمی شانزدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی گفت: لاپاراسکوپی به عنوان یک تکنیک نوین در تمامی رشته های پزشکی کاربرد دارد.
دکتر محمد علی پکنه؛ دبیر علمی شانزدهمین کنگره  بین المللی جراحی های کم تهاجمی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: لاپاراسکوپی به عنوان یک تکنیک جدید در تمام جراحی های عمومی و تخصصی جای خود را باز کرده است و‌ استفاده این روش پر کاربرد رو به پیشرفت است.
وی با اشاره به مزایای استفاده از روش لاپاراسکوپی افزود: کوتاه شدن طول دوره نقاهت، کاهش عوارض جراحی و‌ صرفه جویی در هزینه ها از مهمترین مزیت های این روش نوین است.
دبیر علمی شانزدهمین کنگره  بین المللی جراحی های کم تهاجمی در بخشی دیگر از صحبت های خود به استقبال بی‌سابقه از کنگره امسال اشاره کرد و افزود: با توجه به زحمات اساتید پیشکسوت این حوزه ، تعداد زیادی فلوشیب جراحی لاپاراسکوپی در این کنگره شرکت کردند؛ به طوری که در روز اول کنگره بیش از صد نفر به صورت حضوری و مجازی شرکت کردند و علاوه بر گروه هدف جراحی های عمومی از سایر رشته ها نظیر جراحی عروق، جراحی اطفال و گوارش در این رویداد حضور دارند.
وی با بیان این نکته که به دلیل محدودیت زمان و شرایط کرونا از حضور برخی رشته های  تخصصی همانند جراحی های مغز و اعصاب،  زنان و‌اورولوژی در کنگره امسال معذور بودیم، افزود: امید است در سال های آتی بتوانیم با بهبود شرایط برنامه ریزی گستره تری را برای دعوت سایر رشته های تخصصی داشته باشیم.
دکتر پکنه خاطر نشان کرد: در شانزدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی حدود ۶۳ مقاله در قالب سخنرانی ، ۳۷ مقاله در قالب چاپ پوستر و  ۸ پنل تخصصی ارائه می شود.
 
فلوشیب جراحی لاپاراسکوپی و کم تهاجمی دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: در کنگره امسال سعی کردیم یک دسته بندی مناسب داشته باشیم تا هر شرکت کننده، پنل مورد نظر خود را انتخاب کند و‌ آموخته های ارزشمند اساتید صاحب نظر و روشهای جدید لاپاراسکوپی را فرا بگیرد.
دبیر علمی شانزدهمین کنگره بین المللی جراحی های کم تهاجمی اعلام کرد: مقالات برتر در روز پایانی کنگره، ششم اسفند ۱۴۰۰ معرفی و تقدیر می شوند.

همکاران علمی کنگره بین المللی  جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی
     

 

 

ارتباط با ما

خ.ستارخان،خیابان نیایش،خیابان شهیدمنصوری،مرکزآموزشی تحقیقاتی جراحی های کم تهاجمی
تلفن:  64352127 - 21 - 98+    و  09358914626  

برگزار کنندگان

قطب علمی، آموزشی جراحی های درون بین ایران

انجمن علمی جراحان عمومی درون بین ایران

Template Design:Dima Group